Zdjęcia z duszą. Jak zostać fotografem z wizją

David duChemin

Podtytuł tej książki powinien brzmieć coaching dla fotografów, ale absolutnie nie mam tu nic złego na myśli. Wręcz przeciwnie, tą książkę trzeba mieć i należy do niej wracać.

Rok temu zobaczyłem ją w księgarni. Przejrzałem i nie wiem co sobie pomyślałem, ale chyba nic dobrego bo jej nie kupiłem. Kilka tygodni temu po raz drugi wpadł mi ten tytuł w ręce i nie żałuję zakupu.

Zdjęcia z Duszą – David duChemin

To nie jest podręcznik do fotografii. Jeśli szukasz informacji o tym, co to jest przysłona, albo jak ustawić lampy, żeby było dobrze, to musisz szukać gdzie indziej. Ta książka to zbiór myśli mistrza Yody o tym jak poczuć i wykorzystać moc. To zestaw drogowskazów dla fotografa, który zbłądził lub który nie odnalazł jeszcze swojej drogi. To wiedza, która może na zawsze odmienić podejście do fotografii i uczynić z nas lepszych, bardziej świadomych, autentycznych w swej wypowiedzi fotografów.

Zdjęcia z Duszą – David duChemin

Książka składa się z 25 esejów bogato ilustrowanych fotografiami autora. Dobrze się ją ogląda, ale jeszcze lepiej czyta ponieważ jest napisana bardzo prostym i przystępnym językiem. Nie trzeba jej czytać po kolei, więc kiedy mamy chwilę, w kilka minut możemy pochłonąć któryś z tekstów, a później jeszcze sobie go przemyśleć. Jeśli nie mamy nawet tych kilku minut, to każdy esej poprzedzony jest krótką myślą będącą kwintesencją rozważań w nim poruszanych. Gwarantuję Wam jednak, że jeśli przeczytacie jedną z nich, to znajdziecie czas na przeczytanie całego felietonu.

Zdjęcia z Duszą – David duChemin

A czego możecie się z tej książki dowiedzieć? Jak szukać tematów, jak interpretować pojęcie decydującego momentu, jak budować historie, jak sprawić aby zdjęcia miały nasz indywidualny styl, co zrobić żeby nie poddawać się chwilowym modom i podążać własną ścieżką, ale przede wszystkim co zrobić aby nasze zdjęcia poruszały czułe struny w sercach odbiorców.

Zdjęcia z Duszą – David duChemin

To na prawdę wartościowa pozycja. A jak już się wciągniecie to warto również posłuchać podcastu autora i przeglądnąć jego portfolio.

Niech moc będzie z Wami w czasach zarazy i nie tylko 🙂

1 myśl na “Zdjęcia z duszą. Jak zostać fotografem z wizją”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *