Take a Street

Henri Cartier-Bresson, Alex Webb, Matt Stuart, Vivian Maier. Znasz te nazwiska?

To znaczy, że warsztaty Take a Street są dla Ciebie.

Mamy na rodzimym rynku fotografii ulicznej równie znakomite nazwiska i nie zawahamy się ich użyć. Zaczniemy od zajęć z Katarzyną Kubiak, którą wszyscy miłośnicy fotografii ulicznej kojarzą jako laureatkę zeszłorocznego Leica Street Photo. Następnie będziecie mogli spotkać się z poetą streetu, utytułowanym artystą ZPAF, Andrzejem Pilichowskim-Ragno.

Dwie różne estetyki, dwa różne podejścia do fotografii ulicznej.

Fot. Katarzyna Kubiak

Katarzyna Kubiak

W swojej twórczości głównie skupia się na fotografii ulicznej oraz dokumentalnej. Jej fotografie publikowane były w takich magazynach jak: Eyeshot, Street Photography Magazine, World Street Photography Book, Eye Photo. W 2016 roku została wybrana jednym z najbardziej obiecujących nowych fotografów w Polsce w ramach konkursy Debuts – inicjatywy organizowanej przez doc! Photo Magazine. Zdobyła wiele wyróżnień i nagród, m.in. na konkursach takich jak: International Photography Awards (2015), Moscow International Photography Awards (2016), Leica Street Photo Poland (2016), London Street Photography Festiwal (2018), Miami Street Photography Festiwal (2018). Została zwycięzcą konkursu Urban Street Diving 2018 oraz zdobyła Grand Prix Leica Street Photo Poland 2018. Jej fotografie prezentowane były podczas wystaw m.in. w USA, Niemczech, Włoszech, Grecji, Holandii czy Belgii. Była członkiem kolektywu Un-Posed, gdzie  brała udział w organizacji i prowadzeniu cyklicznych spotkań dla miłośników fotografii ulicznej „Street – Meet”. Prowadziła warsztaty z fotografii ulicznej m.in. w Służewskim Domu Kultury w Warszawie oraz spotkania w Społecznej Akademii Nauk. Obecnie jest edukatorem oraz edytorem w inicjatywie Street Photo Poland.

https://www.instagram.com/raznajakisczas/

Fot. Andrzej Pilichowski-Ragno

Andrzej Pilichowski-Ragno

Artysta fotografik, ilustrator książek dla dzieci. Urodził się w Rzymie. Mieszka i pracuje w Krakowie. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studiował także fotografię pod kierunkiem profesora Zbigniewa Łagockiego w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Prowadzi zajęcia z fotografii na Politechnice Krakowskiej, oraz w wielu placówkach artystycznych Krakowa. Artysta ma za sobą wiele wystaw indywidualnych i grupowych, m.in. w Warszawie, Rzymie, Paryżu i Tokio. W 2013 roku jego prace prezentowane były na Paris Photo, a w roku 2015 był gościem Warszawskiej Leica Gallery w towarzystwie Jacoba Sobola i Michaela Ackermana. Jest również laureatem licznych nagród, wyróżnień i międzynarodowych stypendiów artystycznych, takich jak wiedeńskie X-change Culture Science Competition. Publikacje, w takich tytułach prasowych jak Tygodnik Powszechny, Konteksty, Film, Cinema, Charaktery, Playboy, Elle Deco, Przekrój, Artphoto czy Pozytyw, zapewniły mu ugruntowaną pozycję na rynku fotografii profesjonalnej.

http://www.pilichowskiragno.pl

Wybierz z kim chcesz pracować i chodź na miasto. 

Take a Street to Warsztaty fotografii ulicznej, po których zaczniesz inaczej patrzeć na świat i ludzi. Będziesz fotografować bardziej świadomie a Twoje fotografie zaczną przekazywać to co dla Ciebie ważne.

Fot. Katarzyna Kubiak
Fot. Katarzyna Kubiak

Program Warsztatów – dużo chodzenia i gadania

Zaczynamy o 10:00 na wyznaczonym w potwierdzeniu uczestnictwa miejscu. Lepiej być trochę wcześniej, aby dopełnić wszelkich formalności i wzajemnie się poznać. Po niezbyt długim wprowadzeniu teoretycznym i przedstawieniu tematu przewodniego spotkania ruszamy fotografować. Od tej chwili prowadzący spotkanie jest do Waszej dyspozycji. Możecie pytać, zagadywać, dopytywać, podpytywać o wszystko co związane ze streetem, a nasz Mistrz będzie odpowiadał, pokazywał, podpowiadał. Tak będzie do 13:00, kiedy to usiądziemy sobie w ustalonym wcześniej miejscu i porozmawiamy o tym, co przez te dwie godziny udało Wam się zrobić.

 • 9:45 – Zbiórka we wskazanym miejscu.
 • 10:00-11:00 – Rozpoczęcie warsztatów. Wstęp teoretyczny, przedstawienie tematu spotkania.
 • 11:00-14:30 – Zajęcia praktyczne z 30 minutową przerwą na posiłek.
 • 14:30-16:30 – Prezentacja i omówienie zdjęć wykonanych przez uczestników, podsumowanie warsztatów.
Fot. Andrzej Pilichowski-Garno
Fot. Andrzej Pilichowski-Ragno

Dla kogo i jak się przygotować ?

Warsztaty są dla wszystkich osób, które zainteresowane są fotografią uliczną. Zapraszamy chętnych, niezależnie od wieku, płci, wyznania i poglądów politycznych. Również to, czym fotografujecie nie ma znaczenia. Lustrzanka, kompakt, smartfon czy może aparat analogowy. Trzeba jednak pamiętać o mobilności i o tym, że osoby fotografujące na błonie filmowej nie będą miały możliwości konsultacji swoich prac w trakcie Warsztatów. Będziemy dużo chodzić, więc zadbajcie o własną wygodę i ubranie stosowne do warunków w dniu Warsztatów.

Fot. Katarzyna Kubiak
Fot. Katarzyna Kubiak

Kiedy i z kim ?

01-06-2019Katarzyna KubiakKraków
08-06-2019Andrzej Pilichowski-RagnoKraków
15-06-2019Katarzyna KubiakKraków
22-06-2019Andrzej Pilichowski-RagnoWadowice
Kolejne terminu – wkrótce. Sprawdzajcie!
Fot. Andrzej Pilichowski-Garno
Fot. Andrzej Pilichowski-Ragno

Cena i dostępność

 • Cena jednego spotkania to 229 PLN.
 • W jednym spotkaniu uczestniczyć może max. 10 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 • Każdy uczestnik może brać udział w dowolnej liczbie spotkań. Należy jednak mieć na uwadze to, że warsztaty pod opieką tego samego prowadzącego będą się różniły jedynie tematem przewodnim.
 • Szczegóły dotyczące udziału w warsztatach można znaleźć w regulaminie zamieszczonym poniżej i dostępnym do pobrania.
 • Warunkiem uczestnictwa są (łącznie):
 1. zapoznanie się z regulaminem i jego akceptacja,
 2. przesłanie skanu kompletnej i podpisanej Karty Zgłoszenia na adres szkolenia@arte-lab.org,
 3. otrzymanie Potwierdzenia Uczestnictwa,
 4. przelanie na konto Fundacji opłaty za uczestnictwo w Warsztatach,
 5. przekazanie oryginału Karty Zgłoszenia przy rozpoczęciu Warsztatów.